Keystone logo
© UNISG
University of Gastronomic Science of Pollenzo

University of Gastronomic Science of Pollenzo

University of Gastronomic Science of Pollenzo

מבוא

University Of Gastronomic Sciences , שהוקמה בשנת 2004 על ידי העמותה הבינלאומית ללא כוונת רווח, Slow Food בשיתוף עם האזורים האיטלקיים פיימונטה ואמיליה-רומאניה, היא מוסד פרטי ללא כוונת רווח המוכר כשר.

מטרתה היא ליצור מרכז מחקר וחינוך בינלאומי לאלו העובדים על חידוש שיטות חקלאות, הגנה על המגוון הביולוגי ובניית קשר אורגני בין גסטרונומיה ומדע חקלאי.

האוניברסיטה מגבשת גסטרונומים, דמויות מקצועיות חדשות עם כישורים וידע רב תחומי בתחומי המדע, התרבות, הפוליטיקה, הכלכלה והאקולוגיה של המזון, הפועלים ליישומם לייצור, להפצה ולצריכה בת קיימא.

סטודנטים של UNISG, שמגיעים מרחבי העולם, זוכים לחוויות דינמיות בייצור מזון אומנותי ותעשייתי, בזכות השכלה חינם במדעים ומדעי הרוח, הכשרה חושית ולמידה מעשית במהלך טיולי לימוד בחמש יבשות.

תכונות הקמפוס

ה- UNISG ממוקם במתחם שנקרא Pollenzo Agency, שהוזמן על ידי המלך קרלו אלברטו מסבויה בשנת 1832. נבנו ארבעה עשר בתי חווה, בניין הסוכנות, המגדל המשקיף על כיכר הכנסייה, ולבסוף הקהילה הניאו-גותית של סן ויטור.

המרכז הכלכלי והפיננסי של אחוזת פולנטינה היה הסוכנות שבכוונותיו של המלך קרלו אלברטו, תהפוך לחווה לדוגמא שבה ניתן לערוך ניסויים לשיפור הרווחיות של פעילות חקלאית. טביעת קרלואלברטין שרדה עד היום, ומייחדת את הארכיטקטורה, הצבעים והמבנה העירוני שלה.

כיום מתחם סוכנות פולנצו הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו - "מגורי סבוי".

מעבדה לניתוח חושי

המעבדה לניתוח חושי ומדעי הצריכה מוקדשת לפעילויות הדרכה, מחקר ומשימה שלישית.

המבנה מארח את התרגילים המעשיים הניתנים בקורסים לניתוח חושי ומדעי הצרכנות המוקדשים לכל הסטודנטים הרשומים לקורסים התלת-שנתיים, לתואר שני ותואר שני באוניברסיטה. במהלך הפעילויות המעשיות, התלמידים לומדים את טכניקות הניתוח החושי העיקריות המיושמות על מזון ומשקאות, כדי להשוות ולהעריך את איכות המזון והשינויים שלהם במהלך האחסון. יתר על כן, המעבדה משמשת לעתים קרובות על ידי סטודנטים לפרויקטים של תזה שצופים חלק הקשור לחקר התפיסה החושית. יתר על כן, סטודנטים משתתפים לעיתים קרובות בהתנדבות בפרויקטי המחקר השונים בהם עוסק צוות המעבדה.

מעבדת מזון פולנצו

מעבדת המזון Pollenzo של האוניברסיטה למדעי הגסטרו היא מעבדה המוקדשת למחקר ומחקר יישומי של טרנספורמציות גסטרונומיות. היא עוסקת בהכשרה - למשל, היא מעצבת ומנהלת את המאסטר לגסטרונומיה שימושית: אמנויות קולינריות - מחקר אקדמי, ייעוץ לחברות ומשימה שלישית.

בנק היין

לבנק היין (Banca del Vino) יש שיתוף פעולה ארוך שנים עם האוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה. בנק היין מארגן ומארח סדנאות וטעימות יין לתלמידים, ומציע תרגילי גיבוש צוות ואירועים נוספים הקשורים לעולם היין.

ספרייה וחדר לימוד

ספריית UNISG בפולנזו נפתחה בשנת 2004 כדי לתמוך בסטודנטים של האוניברסיטה, ובאמצעות אוסף הספרים והכתבים הנרחבים שלה, לשמש משאב למחקר גסטרונומי מתמשך.

  מלגות ומימון

  Italian Students

  מספר הפטורים מאגרות סכום פטור מעמלה באירו הכנסה (ISEE) ורכוש (ISPE) עבור הגשת בקשת המלגה ביורו
  ISEE (הכנסה) ISPE (נכס)
  1 € 15,500
  (פטור כולל מאגרה)
  בתוספת דיור לסטודנטים
  וארוחת צהריים ב-
  טבלאות אקדמיות
  ≤ 26.306 ≤ 57.188
  3 10,000 ≤ 36.600 ≤ 76.200
  5 5,000 ≤ 42.800 ≤ 78,000

  סטודנטים לא איטלקים

  מי יכול להגיש בקשה למלגה מספר הפטורים מאגרה סכום פטור מעמלה באירו הכנסה (ISEE) ורכוש (ISPE) עבור הגשת בקשת המלגה ביורו
  ISEE (הכנסה) ISPE (נכס)
  לא איטלקי
  אזרחים משפלים
  מדינות הכנסה
  או באמצע התחתון
  הכנסה או עליון
  בעל הכנסה בינונית
  מדינות לפי
  לבנק העולמי
  5 € 15,500
  (פטור כולל מאגרה)
  בתוספת דיור לסטודנטים
  וארוחת צהריים ב-
  טבלאות אקדמיות
  ≤ 26.306 ≤ 57.188
  כולם לא איטלקיים
  אזרחים
  5 10,000 ≤ 36.600 ≤ 76.200
  כולם לא איטלקיים
  אזרחים
  2 5,000 ≤ 42.800 ≤ 78,000

  סטודנטים יכולים להגיש בקשה אם:

  • הם הגישו בקשה במהלך פגישת הקבלה הראשונה או השנייה (מרץ או מאי 2024)
  • התקבלו לשנה הראשונה של קורס התואר לשנת 2024/2025 עם ציון קבלה מינימלי של 70/100
  • סכומי ה-ISEE (הכנסה)/ISPE (נכס) שלהם אינם חורגים מהמגבלות המצוינות בטבלה

  מועד אחרון להגשת מועמדות למלגות: 21 במאי 2024

  מאז 2004, יותר מ -260 סטודנטים מ-40 מדינות נהנו מהמלגות המוצעות על ידי האוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה.

  Over the years UNISG has invested over 9.5 million euros in scholarships, an effort that underlines the university’s commitment to placing the values of Merit and the Right to Education before geographical origin, social extraction, and economic possibilities of the students.

  Businesses, organizations, and foundations have contributed over €3 million to the fund, investing in the education of a new generation of Gastronomes who can play an active, leading role in the local development of their home countries and bring about cultural and political change through food.

  חיים ומתקנים בקמפוס

  טיולי לימוד של UNISG

  טיולי לימוד ב- UNISG הם כלי למידה המעניקים לתלמידים גישה ייחודית לידע על התרבויות הגסטרונומיות בעולם .

  המוקדים במהלך מסעות אלה סובבים סביב השוואות בין הפכים : של קנה מידה וגיאוגרפיה (בקנה מידה קטן מול תעשייתי, כפרי מול עירוני) וייצור (טרנדים חדשים ושיטות ייצור המוני מול מסורות אומנותיות).

  אגודות סטודנטים

  ה- ASSGAssociazione Studenti di Scienze Gastronomiche (אגודת הסטודנטים למדעי גסטרונומיה) בקליפת אגוז שואפת לשפר את איכות החיים בקמפוס (כלומר Pollenzo ו-Bra) עבור כל הסטודנטים ב- UNISG . כרגע זה מושג באמצעות ארגון אירועים ופעילויות, מתן שירותים ייחודיים כגון דיור וכן בקשת הנחות מיוחדות לסטודנטים.

  מקומי - חנות המזון שלנו

  בהשראת רצונו של קרלו פטריני לראות את חנויות המזון מוחזרות למרכזי העיירות ההיסטוריים, הרעיון של Local התגבש בשיתוף עם תלמידי UNISG בקורס עיצוב מזון מערכתי: פרויקט לעידוד קמעונאות בקנה מידה קטן ומקום לקניות יומיומיות מציעה מבחר מחושב היטב של מוצרים מקומיים ומכירה בערך של יצרנים מלאכותיים.

  מאחורי הדלפק, מקבלים את פני הלקוחות ומציעים עצות וטעימות, עומדים שני סטודנטים לשעבר, גסטרונומים המממשים את מה שלמדו בהרצאות ולמדו במסעות לימוד ברחבי העולם.

  החיים בחזייה

  האוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה ממוקמת בפולנזו, עיירה קטנה בעיר ברה, הממוקמת כ-6 ק"מ מחוץ למרכז העיר ומשרתת על ידי שירות אוטובוסים. הנוכחות של התלמידים שלנו בברה יצרה אווירה בינלאומית בעיר, וחיי הסטודנטים בין ברה לפולנזו יכולים להיות עמוסים מאוד הודות למגוון הפעילויות שמארגנת קהילת הסטודנטים.

  מיקומים

  • Pollentia

   Piazza Vittorio Emanuele II, 9, 12042, Pollentia

  שאלות