לבני 14-18: מכון E3: חינוך להנדסה חווייתית

כללי

תיאור התכנית

מכון הנדסי

מכון להנדסה לטוטינו גרייס
E3: חינוך הנדסי חוויתי

המכון לטוינו-גרייס להנדסה יעסיק אינטלקטואלית אתגרים ותלמידים עם תכנית לימודים קפדנית הכוללת עבודות לימוד המתמקדות בהנדסה, וכן חשיפה לתחום ההנדסה באמצעות רכיבי תכנית המתרחשים מחוץ לכיתה.

רכיבי המכון

 • תוכנית לימודים מקדימה במכללה בדגש על מתמטיקה ומדע ותכלול גם חשיבה ביקורתית, דיבור בציבור וכישורי למידה מבוססי פרויקט.
 • קורסים חובה במתמטיקה ובמדעים וכן שלושה סמסטרים של קורסים ספציפיים להנדסה.
 • ימי עיון ופעילויות העשרה כולל הרצאות, טיולי שטח ומצגות מחוץ לכיתה.
 • הזדמנויות חונכות עם אנשי מקצוע בתחום קריירה הנדסית.
 • התמחות / ניסיון בשטח המספקים ניסיון ממקור ראשון משמעותי בתחומי הנדסה שונים.
 • מרכז פעילויות לימודים משותפות סביב הזדמנויות STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה).
 • פרויקט קפסטון המביא לשיאו את חוויית הסטודנט במכון.
 • נקודת מבט עולמית באמצעות חיבורי הנדסה בינלאומיים חדשניים.

119626_TG11.jpeg

מכון הנדסי - חווית הסטודנטים

סופומורס

בשנה הראשונה שלהם במכון E3, השתתפות השנייה תשתתף במחנה קיץ כדי לרגש ולהכיר את התלמידים בתהליך העיצוב ההנדסי. עבודות הלימוד שלהם יחשפו אותם לתחום ההנדסה, ספציפית: מה זה הנדסה, מה עושים מהנדסים, ומגוון סוגי ההנדסה השונים. התלמידים ילמדו ויישמו את תהליך העיצוב ההנדסי ויעקוב אחריו כדי ליצור פתרונות לאתגרי עיצוב. התלמידים ילמדו גם כמה מיומנויות בסיסיות ועיבוד שבבי CAD הנחוצים לייצור דגמים ואבות טיפוס לפתרונות שלהם. התלמידים יעבדו כצוותים על אתגרי עיצוב ויתנו מצגות של הפתרונות שלהם. הקוהורט יבלה יום בחברת Target Corporation, במפגשים עם מהנדסים ולמידה על השכלתם, תחומי העניין שלהם וכיצד הם מיישמים את השכלתם, כישוריהם וכישוריהם לתפקידם.

119625_TG12.jpeg

ג'וניורס

חברי קבוצות ג'וניור ישתתפו במחנה קיץ באוניברסיטת סנט תומאס המתרכז באתגרי עיצוב בתחום האלקטרוניקה והטילים. בשיעור הנדסה 2 שלהם, התלמידים ממשיכים לחקור התמחויות ועיסוקים הנדסיים. התלמידים ישמשו את הידע והכישורים שלהם שנלמדו בהנדסה 1 בארבעה פרויקטים גדולים של הצוות לאורך הסמסטר. יושם דגש על ביצוע תהליך העיצוב ההנדסי כדי למצוא פתרונות יצירתיים לאתגרים שהוצגו בפניהם. פרויקטים ייבחרו ממגוון תחומים הנדסיים, והפתרונות שלהם ייבחנו באמצעות דגמים ואבות טיפוס שנוצרו באמצעות מגוון תהליכי ייצור, כולל שימוש במדפסת תלת מימד וחותך לייזר, ארדואינו וייצור באמצעות ציוד לחנות. . התלמידים ממשיכים לפתח את כישורי הפרזנטציה שלהם עם כל פרויקט ולהיות נוחים יותר עם כתיבה טכנית. לג'וניור יש אפשרות להיפגש עם מהנדסים במטה התפעולי של מדטרוניק, לסייר במעבדות ובמתקנים שלהם וללמוד על מגוון סוגי ההנדסה ואנשי המקצוע העובדים בחברה.

119618_TG5.jpeg

קשישים

בשנה האחרונה שלהם במכון E3, קשישים ישתתפו בעבודות לימוד כדי לקחת פרויקט הנדסי מההתפתחות ועד לסיומו. הם יציגו בפומבי את הפרוייקט והממצאים שלהם בפני קהל גדול יותר. התהליך יהיה כרוך בהמשגה, תכנון, בדיקה, שינוי, הצגת מוצר או מערכת מתפקדת.

119621_TG2.jpeg

מידע לסטודנטים המעוניינים

על מי לפנות למכון E3?

מכון E3 פתוח לכל התלמידים הנוכחיים בכיתות ט ', במיוחד שיש להם עניין בתחום ההנדסי. המכון מחפש סטודנטים בעלי מגוון כישורים, תחומי עניין, רקע ויכולות. סטודנטים שאוהבים מתמטיקה או מדע, למידה מעשית, פתרון בעיות יצירה ויכולת לתקשר למגוון קבוצות מעודדים מאוד להגיש מועמדות. המכון מעודד בחום נשים להגיש מועמדות לתכנית. עם רקע, יכולות ומיומנויות מגוונות, מכון E3 יהווה חוויה עשירה ותוססת לכל המעורבים.

119630_TG6.jpeg

אילו כישורים אפתח?

להלן רשימה קצרה של מיומנויות שתפתח כחלק ממכון E3:

 • יצירתיות
 • פתרון בעיות
 • חשיבה ביקורתית יצירתית
 • עבודת צוות
 • כישורי מצגת ותקשורת
 • יכולת לבנות ולבנות מודלים
 • יישום מיומנויות מתמטיקה ומדעים
 • ניסוח בעזרת מחשב
 • קידוד

119619_TG3.jpeg

כמה שנים אהיה מעורב במכון?

מכון E3 הוא תכנית לשלוש שנים בה קבוצת סטודנטים תעבוד לאורך כל המרכיבים השונים. קבוצת הסטודנטים תעבור בכל שנה קורס הנדסי של סמסטר אחד, וכן דרישות אחרות של המכון (4 שנות מתמטיקה ומדעים, השתתפות בסמינרים / פעילויות העשרה וטיולי שטח, שיתוף פעולה עם מנטור מקצועי והנדסה- ניסיון הצללה בעבודה). המכון יחל בסמינר במהלך הקיץ שלפני השנה השנייה.

119628_TG13.jpeg

מהו תהליך הבקשה?

מושב מידע

מנהלי התוכניות מנהלים מושב מידע עבור סטודנטים מתעניינים והוריהם / אפוטרופיהם בינואר.

יישום

טופס הבקשה המקוון זמין לאחר הפגישה ויש להגישו בתאריך המועד שזוהה.

טופס המלצה

על התלמידים לבקש ממורה למלא טופס המלצה. מומלץ לתלמידים להקדיש זמן רב למורים למלא ולהגיש את הטופס.

רֵאָיוֹן

הפונים יוזמנו להשתתף בראיון עם מנהלי התוכניות כדי לדון בעניין, כישוריו וחוויות העבר של התלמיד. ראיונות יתקיימו בפברואר.

הודעה

התלמידים יקבלו הודעה על קבלתם למכון E3 לפני סיום רישום הקורס בפברואר.

119631_TG7.jpeg

עדכון אחרון: נוב 2019

אודות בית הספר

Totino-Grace is more than just a high school. Totino-Grace is a student's best preparation for life: inspiring and faith-filled, rigorous and engaging, creative and collaborative — a school where each ... קרא יותר

Totino-Grace is more than just a high school. Totino-Grace is a student's best preparation for life: inspiring and faith-filled, rigorous and engaging, creative and collaborative — a school where each student will develop confidence in themselves and their futures. קרא פחות