תואר שני בעיצוב לאסטרטגיית חדשנות

כללי

תיאור התכנית

התוכנית לתואר שני בעיצוב לאסטרטגיית חדשנות מציעה מתודולוגיות עיצוב וחדשנות ספציפיות וכלים לזיהוי הזדמנויות עסקיות חדשות ויצירת פתרונות יקרי ערך.

מגמות עולמיות כמו שינוי טכנולוגי, גידול אוכלוסין, מחסור במשאבים או שינויי אקלים מהווים אתגרים גדולים עבור חברות. אסטרטגיה המבוססת על חדשנות חיונית לצמיחה בת קיימא ארוכת טווח. ובמובן זה, העיצוב ממלא תפקיד מפתח בקידום והקלה בחדשנות.

הקורס לתארים מתקדמים מכשיר מנהיגים המסוגלים לנהל תהליכי עיצוב מורכבים ולקבל על עצמם אתגרים חדשים המעודדים חדשנות. לשם כך, התוכנית מציעה מתודולוגיה דינמית וגישה מעשית סביב ניתוח, החלפת מידע ודיון בתיקים, בנוסף לכלול כנסים, שיחות וסדנאות.

144778_hands-people-woman-working.jpg

מטרות

הקורס נועד להכשיר אנשי מקצוע להוביל ניהול תהליכי תכנון מורכבים ולקבל על עצמם אתגרים חדשים על מנת לנצל הזדמנויות על ידי יישום ידע ומתודולוגיות לקידום חדשנות:

 • לצייד את המשתתפים בסדרת מיומנויות לקידום, פיתוח וניהול חדשנות באמצעות עיצוב, הן בפרויקט והן בתוך ארגון.
 • מציעים את הידע והכלים המתודולוגיים הדרושים לפיתוח וניהול פרויקטים של חדשנות, החל מיצירת מוצרים ושירותים חדשים ועד יצירת מודלים עסקיים חדשים או הגדרת תהליכים מחדש, תמיד מנקודת מבט של חשיבה עיצובית.
 • להבין מתודולוגיות ותהליכי עיצוב המאפשרים להוציא לפועל רעיונות.

מתודולוגיה

הקורס יבצע גישה מעשית וישולב עם הרצאות והרצאות. התלמידים יוכלו ללמוד ולהתנסות עם מורים בסביבה שיתופית הדוקה. הציפייה היא שהשיעורים יהפכו לסדנאות פעילות עם מתודולוגיה מעשית תוך שימוש בתכנים העיוניים שמלמדים על ידי המורים.

התוכנית תיושם בסביבה דינמית, המשלבת סוגים שונים של שיעורים להעשרה מקצועית רבה יותר:

 • מצגות בהן אנשי מקצוע יוקרתיים מציגים נושאים שמנותחים לאחר מכן על סמך מחקרי מקרה.
 • מפגשי דיון וניתוח לשיחה על מודלי עבודה שונים, מתודולוגיות, כלים ויישומים.
 • שיעורים טכניים על כלים ומשאבים הניתנים על ידי אנשי מקצוע נחשבים במגזר.

כדי ליישם את הידע החדש שנרכש במהלך הקורס, הסטודנטים יבצעו שני פרויקטים מחקריים שיכללו את שלבי הניתוח, הפיתוח, תכנית היישום והצגת התוצאות.

פרופיל סטודנט

 • בוגרים ובוגרים בכל תחום של עיצוב, מהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע בתחום השיווק, התקשורת והעסקים.
 • מומחי שיווק ותקשורת.
 • אנשי מקצוע בתחום התכנון העסקי והתכנון האסטרטגי.
 • יזמים ותעשיינים ממגזרים רבים המחפשים גישה חדשה לתהליכי הייצור, הטכניקות והמתודולוגיות שלהם כדי לחשוב מחדש על מוקד העסק שלהם.
 • אנשי מקצוע אחרים בעלי ניסיון מוכח בתחום העיצוב, החדשנות או השיווק.

העבודה יורדת

המשתתפים רוכשים את הידע לעבוד בחברות וארגונים בתחומים שונים, בפיתוח חלק מהתפקידים הבאים:

 • תיאום ופיתוח של תהליכי חדשנות עיצוביים והטמעתם ככלי אסטרטגי.
 • זיהוי הזדמנויות עסקיות באמצעות המתודולוגיות שנרכשו.
 • חזון אסטרטגי להמשגה ופיתוח של מוצרים ושירותים חדשים.
 • ניהול וקידום תרבות יצירתית בחברה.
 • יש את הכישורים והחזון לעבוד בצוותים רב תחומיים.

תיאום

גואידו צ'ארוסקי

יועץ עיצוב וחדשנות, מייסד שותף Drop-Design for Innovation, ייעוץ חדשנות שהתמקד ביצירת מוצרים ושירותים יוצאי דופן, התמקד בחוויית המשתמש ובמודל העסקי. מעצב תעשייתי מאוניברסיטת בואנוס איירס, מאסטר (DEA) בפרויקטים חדשניים מהאוניברסיטה הפוליטכנית בקטלוניה ותואר שני בניהול עסקים מבית הספר לארגון תעשייתי.

בעבר עבד כמוביל עיצוב חוויות ב- HP וכמנהל עיצוב וחדשנות בייעוץ בתחום Loop Innovation Business.

הוא בעל ניסיון רב בתחומי עיצוב וחדשנות שונים במגזרים שונים. הוא שיתף פעולה עם חברות רב לאומיות, חברות קטנות ובינוניות וסטארטאפים וביצע פרויקטים בארגנטינה, ארצות הברית, ספרד, אנגליה, איטליה ודובאי. הוא כתב מאמרים למגזינים בינלאומיים וכנסים.

עבודתו התפרסמה במגזינים ובעיתונים שונים וזכתה בפרסי עיצוב בגרמניה, ארצות הברית, ארגנטינה, ספרד ויפן.

חברות

חברות ששיתפו פעולה עם המאסטר: Urb & Drive.

קרדיטים

התכנון הדידקטי של כל קורסי ה- IED מבוסס על הקריטריונים שנקבעו על ידי אזור ההשכלה הגבוהה באירופה (EHEA). IED Master מאמץ מערכת אשראי העוקבת אחר מבנה מערכת העברת האשראי האירופית (ECTS). IED Master מנפיק אך ורק אישורים פרטיים משלו.

עדכון אחרון: נוב 2020

אודות בית הספר

The IED Barcelona is a workshop for conducting analysis and research applied to material culture, a focus it is destined to develop increasingly in the future.

The IED Barcelona is a workshop for conducting analysis and research applied to material culture, a focus it is destined to develop increasingly in the future. קרא פחות