התפתחות בינלאומית הפער שנה

כללי

9 מיקומים זמינים

תיאור התכנית

FSD תוכנית השנה גאפ היא תוכנית אינטנסיבי, immersive עבור סטודנטים מראש (17 +) מחפש להשיג הכשרה ופיתוח בינלאומי ניסיון. זוהי דרך מרגשת לחקור וללמוד לפני תחילת הקולג '.

תוכנית שנת הפער שלנו תוכננה במיוחד עבור בוגרי תיכון ומאפשרת לך לצבור ניסיון מעשי לפני תחילת הלימודים ברמה באוניברסיטה. תוכנית "שנת הפער" שמה דגש רב על הבעלות הקהילתית ומלווה את העקרונות של פיתוח קהילתי המבוסס על נכסים. המשתתפים מקבלים הכשרה מקיפה בעקרונות פיתוח בר קיימא ומקבלים מיומנויות מקצועיות בתכנון הפרויקט ותקצובו, בהערכת התכנית, בהערכת הקהילה ובכתיבת ההצעה. המשתתפים מיישמים את ערכות המיומנות החדשות והקיימות שלהם, כאשר הם משתפים פעולה עם עמיתיהם המקומיים על זיהוי, תכנון וביצוע של פרויקט לטובת הקהילה.

סקירה כללית

כל השנים GAP FSD להתחיל חודשים לפני הגעתך. צוותי האתר של FSD עובדים עם הארגונים השותפים שלנו בקהילה כדי לסייע להם לזהות סדרי עדיפויות ולפתח תיאורים מתנדבים. משתתפים פוטנציאליים יכולים לחול על התיאורים הספציפיים הללו לאחר שלמדו על ארגונים אלה לפיתוח קהילתי. לאחר קבלת הבקשה, אנו מתחילים לעבוד עם הצוותים הבינלאומיים שלנו על מנת להבטיח שתהיה התאמה טובה לתוכנית - הכוללת ראיון עם צוות האתר הבינלאומי שלנו וחיבורכם לחומרים שיעזרו לכם להתכונן לנסיעות ולהתמחות בחו"ל.

כאשר המשתתפים מגיעים לתחום, צוותים מקומיים של FSD יובילו את האוריינטציה הארצית, ויספקו לכל מתנדב הדרכה ותובנה שלא יסולאו בפז שיסייעו להם לאורך כל תכניתם. אוריינטציה היא שילוב של נושאים תיאורטיים כגון מודל הפיתוח הקהילתי המבוסס על הנכסים של FSD, מחקר מבוסס קהילה, ופרטים יומיומיים כגון כיצד לנווט במערכת התחבורה המקומית, בביטחון ובביטחון. באמצעות תהליך הכיוון, מתנדבים מוצגים בפני אנשים שיהיו רשת התמיכה שלהם בזמן שהם נמצאים בארץ: צוות FSD, מפקחים בארגון, ארגונים מארחים, משפחות מארחות ומתנדבי FSD אחרים המשרתים באזור.

לאחר הכיוון, תוכלו לפתח פרויקט התומך בעבודת הארגון המארח שלך, החל מתכנית עבודה שפותחה בשיתוף פעולה עם עמיתים לעבודה. חלק מהמשתתפים יוצרים פרויקטים חדשים, ואחרים תורמים לעבודה השוטפת, אך ההתמקדות הכללית נשארת תמיד על המעורבות הקהילתית, הקיימות והאפקטיביות.

FSD תוכנית השנה גאפ הוא מינימום של תשעה שבועות והוא יכול להימשך כל עוד שנה שלמה. ככל שהמשתתף מסוגל יותר להתחייב לפרויקט - להניח את הקרן, לעשות את העבודה, להעריך תוצאות ולהתאים את עצמה - כך היא יעילה יותר.

מי יכול להשתתף בשנת הפער?

שנת הפער מתוכננת ומובנית עבור בוגרי התיכון האחרונים לפחות בגיל 17. דגש חזק מושם על למידה חווייתית, כלומר, המשתתפים בשנה גאפ לומדים באמצעות יישום שלבי מפתח של העבודה בתוכנית שלהם. צוותי האתר של FSD מבצעים הדרכה והדרכה, כדי לסייע למשתתפים במהלך האינטגרציה התרבותית שלהם ובמהלך עבודת התכנון והפיתוח שלהם. אנו שואפים להבטיח יחסי גומלין הדדיים, כלומר גם הקהילה וגם המתנדבים נהנים מהניסיון.

מה עושים משתתפי שנת הפער?

משתתפי הפער השנה שיתוף ליצור פרויקט פיתוח עם אחד יותר מ -200 ארגונים לפיתוח הקהילה שיש להם שותפות עם FSD. לארגונים אלו יש קשרים חזקים לקהילות פגיעות ולשנים של ניסיון בעבודה בתחומם. במהלך הזמן בחו"ל, יש לך הזדמנות לעבוד ישירות עם חברי הקהילה, שילוב של הקורסים שלהם ואת הניסיון עם המומחיות כבר נוכח בתוך הקהילה. משתתפי "שנת הפער" לשעבר פעלו לעיצוב שיטות השקיה בר קיימא עם חקלאים כפריים בקניה, עבדו לקידום הון מגדרי באמצעות סדנאות וקמפיינים עם נערות מתבגרות בהודו, תמיכה בתכניות תזונה וחינוך עם ילדים ונוער בסיכון בארגנטינה, ועוד הרבה יותר . שנת הפער שלך תהיה חוויה ייחודית שתוכננה על ידך ועל ידי ארגון הקהילה שלך.

מיקומים ותחומי מיקוד

FSD יש אתרים בשש מדינות: ארגנטינה, בוליביה, הודו, קניה, ניקרגואה, ואוגנדה. כל מיקום הוא ייחודי בתרבותו, בהיסטוריה, ודגשי פיתוח בר קיימא. השותפים שלנו בכל האתרים שלנו מחויבים לחיזוק הקהילות המקומיות שלהם, ואנו תומכים בהם במשימות הייחודיות שלהם. צוותי האתר שלנו בכל אתר בונים באופן פעיל מערכות יחסים עם משפחות מארחות ושותפים קהילתיים, כדי לאפשר תוכניות בטוחות, תרבותיות ותרבותיות.

כל אתרי תוכנית FSD לעבוד עם ארגוני פיתוח הקהילה העוסקים בעבודה להשפיע על החינוך, קיימות סביבתית, הכללה פיננסית, הון מגדרי, אנרגיה ירוקה, בריאות, זכויות אדם, פרנסה בר קיימא, מים ותברואה. במהלך תהליך היישום, תוכל לקרוא דרך עמדות מתנדבים ספציפיים ולמצוא התאמות המיומנויות שלך ואת תחום העניין.

GAP YEAR תוכנית פרטים

צוותי אתר:

כל צוות של אתר FSD מורכב ממנהל תוכנית ולפחות מתאם תוכניות אחד. מנהלי התכנית של FSD הם מומחים אזוריים בתחום הפיתוח הקהילתי, מה שהופך אותם למשאב גדול למתנדבים תוך כדי פיתוח וביצוע הפרויקטים שלהם. כל מנהל תוכנית מפתחת ומתחזקת את קשרי FSD עם ארגוני הפיתוח הקהילתי והמשפחות אשר יארחו מתנדבים ומעורבים בפיתוח - יחד עם הזדמנויות ההתמחות הספציפיות לארגוני פיתוח קהילתי. מתכנני התכנית מספקים תמיכה נוספת למשתתפים של FSD, למשפחות מארחות ולארגונים קהילתיים. בעוד המשתתפים נמצאים בתחום, רכזי התוכנית משמשים גשר לתרבות ולשפה המקומית; הם גם מתפקדים כמו חבל הצלה כאשר זעזוע תרבות בלתי נמנע קובע, והם זמינים לייעץ למתמחים תוך שהם מפתחים את תוכניות העבודה שלהם.

משפחות מארחות:

להישאר עם המשפחה המארחת קישורים המשתתפים בתוכנית של FSD לתרבות המקומית וקהילה. לכל המארחים שלנו יש רצון לקבל מתנדבים בינלאומיים ולעזור להם להשתלב במשפחה. תנאי החיים הם בדרך כלל "המעמד הבינוני" לפי סטנדרטים מקומיים. אמנם זה עשוי להיות שינוי דרסטי ממה כמה משמשים, משפחות מארח נבדקות על מנת להבטיח בתים בטוחים ובריאים למשתתפים. מתנדבים בעבר ציינו בעקביות את החוויה המשפחתית המארחת כאחד מנקודות השיא של זמנם בחו"ל, ורבים שומרים על קשר זמן רב לאחר סיום התוכנית.

HOST ארגונים:

FSD עובד עם יותר מ -200 ארגונים לפיתוח הקהילה ברחבי האתרים שלנו. הם ארגונים המנוהלים באופן מקומי עם קשרים חזקים לקהילה. אנו קוראים להם ארגונים מארחים משום שהם יארחו את חוויית ההתנדבות שלכם, אך ההתמקדות העיקרית שלהם היא לשרת את קהילתם. הפרויקט שלך ישמש כי המשימה. לכל משתתף יש מפקח ישיר בארגון המארח שלו, האחראי על עבודתו עם המתמחה על מנת להבטיח שהפרויקט יתקדם בצורה יעילה, הולמת ומעורבת בארגון ובקהילה המקומית.

הכשרה מתמשכת:

באמצעות תוכנית שנת הפער, המשתתפים זוכים להכשרה חשובה בפיתוח בינלאומי בר-קיימא. במהלך אוריינטציה, צוות האתר FSD הולך המשתתפים באמצעות מודל הפיתוח הקהילתי מבוסס הנכס שלנו ודן מה זה אומר בהקשר המקומי. לאחר מכן, עם הארגון המארח שלהם, המשתתפים לוקחים על עצמם מחקר קרוב של נושא קהילתי מסוים ופתרונות אפשריים, הכוללים איסוף נתונים כמותי ואיכותי. המתמחים מבצעים את עבודת הפרוייקט תוך השתלבות בקהילה המקומית, לומדים מארגונם המארח וחברי הקהילה. במהלך התוכנית, צוותי האתר מבצעים בדיקות צ'ק-אין קבועות עם הארגונים והמשתתפים ומסייעים בפתרון בעיות המתעוררות.

כתיבת הצעה:

כתיבת הצעה היא מרכיב מרכזי של תוכנית גאפ השנה שלנו. בנוסף מענק הזרע הפרויקט הראשונית, FSD מציעה קרן מענק תחרותי קטן עבור כל מושב עבור שיפורים הפרויקט. אם המשתתפים מוצאים אותו רלוונטי לעבודתם, הם יכולים להגיש הצעות מענק למפקדת FSD באמצעות צוות האתר המקומי שלהם, להסביר כיצד כספים נוספים ישמשו כדי להגביר את ההשפעה המתמשכת של הפרויקט שלהם. עבור המשתתפים המעוניינים בקריירה בעולם ללא מטרות רווח, מבוא זה לכתיבת הצעה הוא שימושי במיוחד.

הבדלים בין שנת הפער ותוכניות בחו"ל בחו"ל:

תוכניות הבניה שלנו, המתבססות באופן דומה, ומתוכננות בחו"ל נבדלות בעיקר בכמות התמיכה הנתונה וברמת היוזמה של המשתתפים. צוות האתר FSD מעורב באופן משמעותי יותר עם משתתפי שנת גאפ, עם יותר check-ins מתוזמנים לאורך התוכנית כדי לוודא שיש להם / לפתח את הכישורים והאמון הדרוש עבור הזמן שלהם כדי להיות מנוצל היטב. בעוד אנו מצפים יוזמה חזקה של מתמחי שנת הפער שלנו, שלהם טבילה לתוך הקהילה ואת העבודה הפרויקט הוא פשוט קצת יותר הדרגתי.

עדכון אחרון: June 2017

אודות בית הספר

FSD achieves community-driven goals through asset-based development and international exchange in Africa, Asia, and Latin America.

FSD achieves community-driven goals through asset-based development and international exchange in Africa, Asia, and Latin America. קרא פחות
אוקלנד , קוקצ'מבה , קמפלה , ניירובי , בואנוס איירס , אודאיפור , מנגואה , מנגואה , מנגואה + 8 יותר פחות