Culinary and Pastry School in Miami

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

Gastronomicom מכון הקולינרי כבר להכשיר את הדור הבא של שפים הגסטרונומית לעשור האחרון בעיירה קטנה, שטוף שמש בדרום צרפת. סטודנטים מכל רחבי העולם למדו בישול גסטרונומית משפים מיומנים, מגלים טכניקות ובנייה חדשות על אלה שהם אולי כבר מחזיקים.

המטבח צרפתי הוא מפורסם בכל רחבי העולם לזה תשוקה לשואף לשלמות על ידי כיבוד בטכניקות מסורתיות, מחבקים את הטכנולוגיות חדשות ומבטיח רק את התוצרת הטובה ביותר משמש. זה מסיבה זו גסטרונומיה הצרפתית הוכרה על ידי אונסק"ו בשנת 2010 כחלק מ« המורשת תרבותית בלתי מוחשי »בעולם.

המשימה שלנו היא לספק לסטודנטים שלנו ברמה הגבוהה ביותר של חינוך הקולינרי ולזייף את כישוריהם כדי להגיע למצוינות על ידי מתן ידיים על קורסים במטבח וקונדיטוריה צרפתים.

יש אין סוף הזדמנויות ברחבי העולם לאמץ קריירה מצליחה במזון ואנחנו מוכנים לייצר את הדור הבא של שפים מובילים.

המורים המנוסים ומלאי תשוקה מאוד שלנו מספקים קורסי קנה אחד עם סטנדרטים מחמירים של מסעדות הוענקו כוכב מישלן.

מישלן הוא המדריך 'המסעדות האירופיות העתיקות ביותר ונחשב ביותר שפרסי הכוכבים מישלן למצוינות לכמה מוסדות נבחרים. להרוויח כוכבים מישלן הוא משהו כל השפים גורמה שואפים להחזיק יום אחד.

דירוגי הכוכבים מישלן:

כוכב אחד: «מסעדה טובה מאוד בקטגוריה שלה»

שני כוכבים: «בישול מצוין, מעקף שווה»

שלושה כוכבים: «מטבח יוצא דופן, מסע מיוחד בשווי» אם אתה מוכן להגיע למצוינות ולמלא את התיאבון שלך למיומנות קולינרית, לבדוק בתוכניות המותאמות שלנו ופנה אלינו היום.

Gastronomicom מכון נוצר בינלאומי בישול אקדמיה בשנת 2004 על ידי אנשי מקצוע בגסטרונומיה ומאפה צרפתי. כל המורים שלנו להתפאר שנים רבות של ניסיון ב- high-end היוקרתי, גסטרונומי מלון-מסעדות.

יחד יש לנו לתעל את הידע והכישורים שלנו כדי לפתח תוכניות מיוחדות המאוחדות בשיטות ההוראה הטובות ביותר בארבעת נושאים אלה.

תוכניות כאן, באקדמיה הבינלאומית הבישול שלנו, תאפשר לכם ללמוד את האמנות של בישול צרפתי ובית ספר לאמנויות מאפה ברמה אחת עם כוכב מישלן (ההתייחסות הטובה ביותר בעולם למלון-מסעדות באיכות גבוהה או מסעדות).

כל הקורסים נערכים באנגלית.

למה לבחור ברמה של אימונים?

בחירה לקחת שיעורים באקדמיה הקולינרית שלנו תפתח את הדלתות למקומות עבודה רבות במדינה שלך וגם בחו"ל. אנחנו גם יודעים שברוב המדינות יש חוסר רציני של אנשים מוכשרים בתעשיית המזון והמשקאות, במיוחד בגסטרונומיה!

יש בית הספר שני מטבחים, המדינה של האמנות בכל אישית כדי להתאים גם שיעורי בישול או מאפה גסטרונומית, עם כלים שנמצאו ברוב מטבחי מסעדות ומלונות.

המתכונים שלמדתם מבוססים על עונות השנה וכל שבוע אתה תתמקד באזור חדש של מטבח או מאפה, מהמנות הראשונות להמגואלת ודגי בישול ולחם לקינוחים מצופים מרהיבים.

בכיתת בישול, השף סמואל אלמד אותך הכל מהיסודות, כגון יצירת ביצה מושלמת ורוטב הולנדייז, להמצאה מחדש של קלאסיקה צרפתית כמו תבשיל לקהל מודרני. כמו כן, תוכל ללמוד את הסודות של חלוקה עד תכנית לעצור ארוחות באמצעות קצף, ג'לים וקצת מדע.

במאפה, השף סיריל מקנה הידע של העולם של בצק, שוקולד וקינוח שלו. תוכל ללמוד קלאסיקה צרפתית מאפייה כגון באגטים וקרואסונים, כמו גם שליטה באמנות ההרפיה שוקולד ויצירת עוגות שכבות שתרשמנה גם מארי אנטואנט.

בקומה העליונה יש מרחב קהילתי להסתובב לפני או בין מעמדות וכיתות שבו תוכל ללמוד לשלוט בשפה הצרפתית, עם דגש על אוצר מילים מטבח טכני. עבור אותם תלמידים שכבר מדברים צרפתית, כיתה מראש יותר נגיש לדחוף אותך עוד יותר.

בית הספר ממוקם במרחק הליכה קצרה ממרכז העסקים של Agde, עיר על הים התיכון, לא הרחק מהגבול הספרדי. Agde הוא עיר מימי הביניים, מלא בדרכים צרות נתיב ושוק יום ראשון פנטסטי שבו אתה יכול להרים תוצרת טרייה, לטעום מעדנים מקומיים ולתרגל הצרפתי שלך.

Cap d'Agde הוא השם שניתן ליישובים הגובלים-הים דרומית למרכז העיר ובו תוכל להתגורר בזמן הלימודים בGastronomicom. פופולרי עם תיירים בחודשי הקיץ, ניתן למצוא האירוח שלך בין אחד מחופי החוליים הגדולים ביותר בים התיכון והעיר הנמל הראשית, אשר מלא במסעדות, חנויות ופארקי שעשועים.

מיקומים

מיאמי

כתובת
2151 Lejeune Rd, Coral Gables, Fl,
33134 מיאמי, פלורידה, ארצות הברית