University of Pisa Summer & Winter Schools

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

אוניברסיטת פיזה היא מוסד ציבורי המתגאה בעשרים מחלקות , עם מרכזי מחקר ברמה גבוהה בתחומי החקלאות, האסטרופיסיקה, מדעי המחשב, הנדסה, רפואה וטרינריה. יתר על כן, האוניברסיטה מקיימת קשרים הדוקים עם מוסדות פיסאן של המועצה הלאומית למחקר , עם מוסדות תרבות רבים בעלי חשיבות לאומית ובינלאומית, ועם התעשייה, במיוחד של טכנולוגיית המידע , אשר עברה שלב של התרחבות מהירה פיזה במהלך תשע-עשרה ושישים.

אוניברסיטת פיזה הוקמה רשמית בשנת 1343 , אם כי מספר חוקרים טוענים שמוצאה מתוארך למאה ה -11.

העדות המוקדמת ביותר לפיסאן "סטודיום" מתוארכת ל- 1338, כאשר המשפטן הנודע רניירי ארסנדי הועבר לפיזה מבולוניה. יחד עם ברטולו דה ססופררטו , מרצה למשפט אזרחי, שולמו על ידי העירייה ללמד שיעורים ציבוריים.

הפרש האפיפיורי " כבודו העליון ", שהוענק על-ידי האפיפיור קלמנט השישי ב- 3 בספטמבר 1343, הכיר ב"סטודיום" של פיזה כ"סטודיום ג'נרל "; מוסד של חינוך נוסף שהוקם או אושר על ידי רשות אוניברסלית, האפיפיורות או האימפריה. פיזה היתה אחת האוניברסיטאות האירופאיות הראשונות שיכלו להתפאר בהוכחה האפיפיורית הזאת, שהבטיחה את הערך האוניברסלי, המשפטי של הכישורים החינוכיים שלה.

מקצועות הלימוד הראשונים היו: תיאולוגיה, משפט אזרחי, קנון ורפואה. בשנת 1355 פרנצ'סקו דה בוטי , פרשן ידוע של הקומדיה האלוהית של דנטה החל ללמד ב"סטודיום ".

פיזה ו"הסטודיום "שלה עברו תקופה של משבר סביב תחילת המאה ה -15: כיבוש העיר פלורנטין הרס את חייה הכלכליים והחברתיים. אכן, קיים חוסר ראיות דוקומנטריות לתפקוד השוטף של האוניברסיטה במשך עשרות שנים.

בשנת 1473, הודות לורנצו דיי מדיצ'י , חידש הסטודום של פיסאן את התפתחותו השיטתית, ובנייתו של בניין לשיעורי הוראה נמסרה בשנת 1486. ​​המבנה - הידוע יותר מאוחר יותר בשם " פאלאצו דלה ספינזה" (בניין הידע) - נמצא פיאצה דל גרנו מהמאה הארבע-עשרה. דמותו של כרוב הוצבה מעל השער "Dell'Abbondanza" (השער של שפע), המוביל לכיכר, עדיין היום סמל האוניברסיטה .

בעקבות המרד נגד פירנצה ב -1494 ובעקבות המלחמה, סטודום פיזאן סבל מתקופת ירידה והועבר לפיסטויה, לפראטו ולפירנצה. טקס פתיחתו הטקסית של האוניברסיטה, ב- 1 בנובמבר 1543, תחת שלטונו של הדוכס קוזימו אני דיי מדיצ'י , נחשב כהשבעה שנייה. איכות האוניברסיטה נעשתה על ידי חוק של 1545 ו Atomaeum פיזאן הפך לאחד המשמעותי ביותר באירופה עבור הוראה ומחקר. יו"ר "Semplici" (בוטני) נערך על ידי לוקה גיני , מייסד הגנים הבוטניים הראשונים בעולם, הצליח אנדריאה Cesalpino , אשר חלוץ את המתודולוגיה המדעית הראשונה עבור סיווג של צמחים נחשב נחשף גילוי הדם . גבריאל פלופיו ומרצ'לו מאלפיגי הרצו באנטומיה וברפואה.

גליליאו גליליי, שנולד ולמד בפיזה, הפך להיות פרופסור למתמטיקה בסטודום פיזאן בשנת 1589.

תפקידה של האוניברסיטה כמדינה מוסד הפך יותר ויותר מודגש במהלך תקופת הדוכסית הגדולה של מדיצ'י. מדיניות הגנה שמרה על גרעין עקבי של חוקרים ומורים: חוקים שהוציא קוזימו הראשון, פרדיננדו הראשון ופרדיננדו השני, חייבו את מי שהתכוון לקבל תואר כדי להשתתף בסטודיום פיזה. בתקופה זו רואים הרצאות מפוארות בפיזה, במיוחד בתחום המשפט והרפואה .

הפיתוח של האוניברסיטה נמשך תחת לורנס. הם סיימו את בניית מצפה הכוכבים האסטרונומי (פרויקט שיזם "מדיצ'יס"), וכן העשירו את ספריית האוניברסיטה בפרסומים חשובים, פיתחו את הגן הבוטני ואת מוזיאון המדע הטבעי והם הקימו כיסאות חדשים, כגון פיסיקה ניסויית וכימיה.

סיפוח טוסקנה על האימפריה הנפוליאונית הביא לשינוי הסטודום באקדמיה הקיסרית: האתנאוים הפך לסניף של אוניברסיטת פאריס והקורסים ותוכניות הלימודים נבנו בעקבות מודל החינוך הציבורי הצרפתי. הוקמו חמש פקולטות חדשות (תיאולוגיה, משפטים, רפואה, מדע וספרות), לצד בחינות, תארי הכשרה שונים ותזרויות סיום הלימודים. בשנת 1813 'La Scuola Normale Superiore ' הוקמה, כענף של 'אקול נורמל דה פריז'.

הרסטורציה לא היתה מסוגלת לבטל את השפעות החוויה הנפוליאונית. הקונגרס הראשון של מדענים איטלקים התקיים בפיזה בשנת 1839 . 421 מדענים ויותר מ -300 מומחים מתחומים שונים דנו בזואולוגיה, אנטומיה השוואתית, כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, אגרונומיה, טכנולוגיה, בוטניקה, פיזיולוגיה של הצומח, גיאולוגיה, מינרלוגיה, גיאוגרפיה ורפואה.

בשנת 1839 - 1840 הביא מנהל החינוך, גאטנו ג'ורג'יני, את הרפורמה החשובה ביותר באוניברסיטה של ​​פיזה על ידי העלאת מספר הפקולטות לשש (תיאולוגיה, משפטים, ספרות, רפואה, מתמטיקה ומדעי הטבע) ויצר את הראשון בעולם יו"ר חקלאות וחקלאות.

בשנת 1846 נפתח מחדש סקואלה נורמל. בינתיים, האידיאלים הליברלים והפטריוטים התפשטו באתנאי וגדוד של האוניברסיטה - המורכב ממרצים וסטודנטים - התבלט בקרב קרבטונה ומונטנארה ב -1848 .

במהלך "הרסטורציה השנייה", בשנת 1851, ליאופולדו השני איחד את האוניברסיטאות של פיזה ושל סיינה באתרוסקס אנתרוקי ייחודי, המונע בחלקו מסיבות כלכליות, אך בעיקר לשליטה פוליטית. הפקולטות של תיאולוגיה ומשפטים נחו בסיינה; בעוד אלה של ספרות, רפואה, מתמטיקה ומדעי הטבע נשאר בפיזה. בעקבות ההתקוממות בפלורנטין ובריחת הדוכס הגדול ב- 1859 , אחד הצעדים הראשונים שהוטלו על ידי הממשלה המייעצת היה השבה לעיר פיזה של הסטודיום שלה עם כל שש הפקולטות שלה.

עם לידתה של ממלכת איטליה , אוניברסיטת פיזה הפך לאחד המוסדות התרבותיים היוקרתיים ביותר של המדינה . בין המחצית השנייה של המאה התשע עשרה למחצית הראשונה של המאה העשרים לימדו המרצים היוקרתיים הבאים בפיזה: עורכי הדין פרנצ'סקו קאררה ופרנצ'סקו בונמיצי , הפילולוגים דומניקו קומפרטי וג'ובאני ד'אנקונה , ההיסטוריונים פסקואלה וילארי , ג'ואקצ'ינו וולפה ולואיג'י רוסו , פילוסוף ג'ובאני גוי , הכלכלן ג'וזפה טוניולו והמתמטיקאים אליס דיני ואנטוניו פאצ'ינוטי . המכון האירופי הראשון של בלשנות היסטורית נוסד בשנת 1890 בפיזה.

בשנות הפאשיזם, אתונה פיזה היה מרכז פעיל לדיון פוליטי וארגון אנטי פשיסטי .

לאחר מלחמת העולם השנייה חזרה אוניברסיטת פיזה לאוונגרד בתחומי ידע רבים . לפקולטות להנדסה ולרוקחות, שהוקמו לפני המלחמה, נוספו כלכלה, שפות זרות וספרות ופוליטיקה. ב -1967 הוקמה "Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. אנה", אשר יחד עם "לה סקולה נורמל", הקימה מרכז למידה ומורה ליוקרתי.

מיקומים

לוקה

The University of Pisa

כתובת
55100 לוקה, טוסקנה, איטליה

בטביה

כתובת
Fermi National Accelerator Laboratory
60510 בטביה, אילינוי, ארצות הברית

ליוורנו

כתובת
Località San Gaetano, Via del Porto
57016 ליוורנו, טוסקנה, איטליה

פומפיי

כתובת
Parco Archeologico di Pompei
80045 פומפיי, קמפניה, איטליה

לוקה

כתובת
Fondazione Campus ,via del Seminario prima, n. 790, Monte S. Quirico
55100 לוקה, טוסקנה, איטליה

לצ'ה ניי מרסי

כתובת
67050 לצ'ה ניי מרסי, אברוצו, איטליה

סיליקו

כתובת
55036 סיליקו, טוסקנה, איטליה

טורינו

כתובת
10123 טורינו, פיימונטה, איטליה

מסה

כתובת
Castello di Castiglione del Terziere
54021 מסה, טוסקנה, איטליה

Altopascio

כתובת
Via della Chiesa 1 Badia Pozzeveri
55011 Altopascio, טוסקנה, איטליה

פיזה

כתובת
פיזה, טוסקנה, איטליה

תכניות

Foundation Year
Summer course
מוסד לימודים זה גם מציע: